مدل لباس,مدل لباس 2015,مدل لباس مجلسی,مدل لباس عروس,مدل لباس شب,مدل لباس کوتاه,مدل لباس مجلسی

شیک ترین مدل نیم ست طلا و جواهرات زرد و سفید 2014

در دو هزار سال پيش از ميلاد ،ساکنان فلات ايران ،ساختن جواهرات و زيور آلات را با دانه و مهره هاى رنگى آغاز کردند و بدين گونه ،علاقه خود را به تزئينات و زيور آلات نشان دادند.در شهر سوخته جواهراتى مربوط به اين دوره يافت شده است ،تا اين که در هزاره بعد ،يعنى هزاره اول  پيش از ميلاد ،فرهنگ غنى ايرانى شکل گرفت ،به همين دليل تغييرات گسترده اى در صنعت جواهر سازى ايجاد شد.اجساد مربوط به اين دوره ،با زيورآلات مختلف ،تزئين شده اند .اين امر نشان دهنده ى پيشرفت اين صنعت در اين دوره است .در دوره هاى بعدى (هخامنشيان و پارتيان ) استفاده از سنگ هاى قيمتى و همچنين جواهراتى با طرح هاى ساده و با مقياس کوچکتر ،متداول شد تا اينکه در دوره ساسانيان ،هنر جواهر سازى ،مانند ساير هنرها به شکوفايى رسيد .کيفيت و پيچيدگى زيورآلات و سکه هاى مربوط به اين دوره ،گواه بر اين امر است .پس از ساسانيان ،استفاده از نقره نيز متداول شد و قطعات طلا ،بيشتر ،توسط زنان استفاده مى شد.

پس از ورود اسلام به ايران هنر جواهرسازى ،تحت تاثير کانون هاى خنر اسلامى قرار گرفت و بدين ترتيب ،تغييراتى در اين هنر ايجاد شد،همچنين استفاده از سنگ هاى قيمتى و نيمه قيمتى  و مينا کارى افزايش يافت .

در دو دهه اول پس از اسلام ،طرح ها به طرح هاى کلاسيک روم شرقى محدود مى شد ؛اما در قرن هاى 9 تا 12 ،مدل هاى اسلامى ،آميخته اى از طبيعت و اشکال هندسى بود ودر قرن هاى بعدى ،ايرانيان از طلا ،نقره و برنز ،در ساخت زيور آلات استفاده مى کردند و همچنين ساخت طلسم و استفاده ازطر ح هاى سمبليک متداول شد.

در دوره تيموريان ،علاقه تيمور به هنرهاى مختلف ،از جمله جواهرسازى ،باعث شد که طرح هاى ايرانى ،براى ادوار بعدى زنده بماند .

نکته قابل توجه در دوره ساسانيان ،رواج تزيين ظروف ،لباس و وسايل منزل ،با سنگ هاى قيمتى است .

سرانجام در دوره قاجار طرح هاى ايرانى ،به شدت تحت تاثير طرح هاى غربى قرار گرفتند .تاثير طرح هاى اروپايى ،از اين دوره آغاز و تا کنون ادامه يافته است .به طوريکه طرحهاى اصيل ايرانى رو به خاموشى رفته است .

جواهرات قبيله اى : اما در اين ميان ،برخى قبايل طرح هاى سنتى و ايرانى را همچنان در دل خود نگاه داشته اند تا به آينده گان هديه دهند .از جمله اين قبايل  ،مى توان به کرد ها اشاره کرد ؛که سليقه هاى آنان همچنان اصيل و ناب باقى مانده است .

در این پست برای شما عزیزان جدیدترین و شیک ترین مدل های نیم ست طلا و جواهرات زنانه و دخترانه، مدل های نیم ست جواهرات2014، مدل های نیم ست طلای زرد، مدل نیم ست طلای سفید، مدل نیم ست نگین دار، و مدل نیم ست بدون نگین، را قرار داده ایم. امیدواریم از دیدن این مجموعه لذت ببرید.

 

 

شیک ترین مدل نیم ست طلا و جواهرات زرد و سفید 2014

 

مدل نیم ست طلا2014

مدل نیم ست طلا2014

 

ادامه مطلب »ما را در گوگل محبوب کنید.